KONSULTANCI
CALIVITA

KATARZYNA DUBIEL
MAREK DUBIEL

Kom: 66 303 95 14
Tel: 13 4939728

aquarion
Slajd 1

Jonizowana woda alkaliczna -
najlepszy suplement XXI wieku dla całej rodziny.

Slajd 2

Każdego dnia pij bogatą w tlen,
jonizowaną wodę alkaliczną dla zdrowia i urody.

Slajd 3

Aquarion - najlepsze i najnowocześniejsze na świecie
urządzenie do oczyszczania i jonizacji wody.

NextPrev

Konsekwencje zakwaszenia

 

Ostatnio wiele mówi się o zakwaszeniu organizmu, które sprzyja rozwojowi poważnych chorób.

 

Z powodu niewłaściwego stylu życia, diety i wpływu środowiska problem ten dotyczy każdego z nas. Prowadzi do modyfikacji środowiska wewnętrznego, dając zielone światło chorobom; zmienia się równowaga pH, co wpływa również na prawidłowe procesy fizjologiczne – słabną mechanizmy obronne organizmu.

 

Gdy jesteśmy w pełni zdrowia, posiadamy odpowiednie rezerwy alkaliczne do naszej ochrony.

 

Długotrwałe zakwaszenie pozbawia organizm składników mineralnych (wapnia, sodu, potasu i magnezu) z ważnych narządów i kości

 

– w ten sposób organizm buforuje (neutralizuje) i usuwa ze swojego wnętrza kwaśne produkty przemiany materii.

 

Początkowo proces zakwaszenia przebiega bezobjawowo, ale po pewnym czasie dochodzi do poważnego uszkodzenia organizmu.

 

Według dr Lyndy Farsetto z The California University (UCLA), zajmującej się równowagą kwasowo-zasadową, nasz organizm prowadzi „wojnę” o wątpliwym wyniku, w której zużywa wszystkie swoje rezerwy. W efekcie prowadzi to do uszkodzenia nerek i wątroby – naszych najważniejszych narządów odtruwających. Badając grupę około 100 starszych osób odkryła, że zamiast usuwać kwaśne toksyny przez nerki, gromadzimy je w tkance tłuszczowej – w ten sposób nasz organizm chroni istotne narządy przed zakwaszeniem; jednak w międzyczasie rozwijają się takie choroby jak rak, cukrzyca, problemy ze stawami i wiele innych patologii.

 

Nie jest odkryciem ostatnich lat, że zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej jest przyczyną chorób.

 

Edgar Cayce stwierdził, że poprzez odtruwanie organizmu – z pomocą ziół, oczyszczania okrężnicy, postu, masażu, kąpieli parowych i diety – można przywrócić rezerwy alkaliczne organizmu.

 

W 1933r. dr William Howard stwierdził, że choroby są wywołane autointoksykacją narządów, która jest efektem akumulacji w organizmie kwaśnych produktów przemiany materii. Dr George W. Crile powiedział: „Nie ma naturalnej śmierci. Każdy zgon, którego ukryta przyczyna jest rzekomo naturalna, jest końcowym punkiem zaawansowanego zakwaszenia".

 

Dr Theodore A. Baroody napisał w swojej książce, zatytułowanej „Alkalize or Die!”, że:

 

„Bez względu na to, jak wielu chorobom nadamy imię, ich korzeni w równej mierze należy szukać w zakwaszeniu organizmu”.

 

Dr Robert O. Young w swojej książce, zatytułowanej „The pH Miracle”, pisze: „Musimy zmienić swoje wewnętrzne środowisko, by pozostać zdrowym i oprzeć się także wewnętrznym czynnikom uszkadzającym”.

 

Według Sanga Whang, autora książki zatytułowanej „Reverse Aging”, nawet jeśli spożywamy najlepszą, naturalną żywność czy warzywa i owoce z naturalnych upraw, to 97% naszej żywności zawiera azot, wodór i tlen, tak więc wciąż gromadzą się kwaśne produkty przemiany materii. To jest właśnie ten proces, który prowadzi do starzenia. Autor wspomina o dobrej i złej żywności. Na nieszczęście, tradycyjne pokarmy również są zakwaszające. Człowiek potrzebuje żywej, pełnej, alkalicznej, zielonej żywności. „Dobry” pokarm zawiera mniej kwaśnych, a więcej neutralizujących substancji. Ponadto, z trudem możemy znaleźć produkty pozbawione pozostałości sztucznych nawozów i środków ochrony roślin, ponieważ wiatr i deszcz przenoszą toksyny z jednych upraw na inne. Dlatego możemy stwierdzić, że w dzisiejszych czasach w naszym środowisku praktycznie nie istnieją 100% bioprodukty.

 

Zdaniem dr Charles Mayo „Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że sole tworzące twardą wodę zawsze uczestniczą w rozwoju chorób. Te składniki mineralne przedostają się ze ściany jelita do układu limfatycznego, a następnie do krwi, by drogą naczyń krwionośnych dotrzeć do każdej części ciała. Jest to  przyczyną większości ludzkich chorób”.

 

A zatem,

 

zakwaszenie organizmu to bezpośredni efekt naszej żywności, stresu i procesów metabolicznych.

 

Bezpośrednio poprzez krążenie limfatyczne obciąża nerki, które są w stanie usunąć nadmiar kwaśnych produktów tylko przez pewien czas. Stres, poprzez działanie adrenaliny, również obniża skuteczność alkalizacji. W związku z zakwaszeniem, sieć naszych naczyń krwionośnych nieustannie „koroduje”. Ponieważ za ich pośrednictwem powiązane są ze sobą komórki organizmu, uszkodzenie rozprzestrzenia się na cały organizm.

 

W dawnych czasach nasi przodkowie spożywali tylko naturalną żywność. Nieorganiczne substancje chemiczne, nieznane organizmowi, po raz pierwszy pojawiły się w naszej żywności około 50 lat temu, w stale wzrastających ilościach. Obecnie, w naszej żywności znajduje się coraz więcej sztucznych dodatków: konserwantów, wzmacniaczy smaku, barwników, tanich wypełniaczy, których długoterminowy wpływ na organizm nie jest do końca poznany. Te substancje chemiczne stale odkładają się w organizmach konsumentów, co w efekcie obniża funkcjonowanie i skuteczność ich systemu immunologicznego. W poważnych przypadkach mogą powodować rozwój licznych chorób, np. niektórych chorób autoimmunologicznych i alergii jako konsekwencji nadmiernego obciążenia organizmu.

 

Może tak się również zdarzyć, że choroba nie jest wywołana samą substancją chemiczną, natomiast jej przewlekła obecność w organizmie powoduje nieodwracalne uszkodzenia.

 

Źródło: Nutrition&Health, wrzesień 2010 – calivita.pl